Dzień Miłości do Siebie

Tai Chi w Gimnazjum nr 9

Tai Chi - Styl Yang wg przekazu LIU YUN PENG na ul. Zamenfoha 2a, w małej sali gimnastycznej poprowadzi Tomasz Piątkowski. Są to płynne, spokojne ćwiczenia dla osób w każdym wieku.

KORZYSCI ZDROWOTNE JAKIE DAJE TAI CHI:

TAI CHI A STRES
Obecnie udowodniono, że wiele problemów zdrowotnych jest spowodowanych przez stres. Powoduje on napięcia ciała, które często utrzymują się długo po ustąpieniu sytuacji stresowych. Według medycyny chińskiej napięcia te blokują przepływ energii. Dzięki ćwiczeniom Tai Chi są one redukowane i przywrócona jest jej cyrkulacja, co podnosi również ogólną odporność organizmu oraz poprawia samopoczucie

UKŁAD KOSTNY
Uprawianie Tai Chi jest naturalną profilaktyką nie tylko schorzeń kręgosłupa, ale także chorobowych zmian w obręczy barkowej i biodrowej. Ciągłe, powolne ruchy przywracają giętkość stawów, redukują też pojawiające się z wiekiem zmiany zwyrodnieniowe. Tai Chi jest skuteczne w profilaktyce osteoporozy. UKŁAD MIĘŚNIOWY
W ćwiczeniach Tai Chi biorą udział wszystkie grupy mieśni. Powolne i naturalne ruchy nie powodują ich przeciążenia, a jednocześnie wzmacniają. Tai Chi wpływa również korzystnie na mięśnie gładkie układu pokarmowego zpobiegając kłopotom trawiennym.

UKŁAD KRWIONOŚNY
Naturalny, spokojny rytm ćwiczeń pozwala na swobodne, głębokie oddechy. Wzmaga to cyrkulację krwi, dzięki czemu tlen w niej zawarty łatwiej dociera do każdej części ciała. Wolny rytm ruchów pozwala ludziom w każdym wieku poprawić kondycję fizyczną i zwiększyć wytrzymałość.

UKŁAD NERWOWY
Ćwiczenie Tai Chi wymaga skupienia uwagi i dlatego doskonali koncentrację, rozwija zmysł równowagi, koordynację ruchowo-przestrzenną oraz wpływa na precyzyjność ruchu.

Każdego dnia możesz bardziej kochać siebie

dmds@fam.org.pl
©Fabryka Aktywności Młodych
Kopiowanie materiałów ze strony bez zgody autora zabronione.